Krom Kaplama

Krom Kaplama (14)

Perşembe, 09 Ocak 2014 14:23

Çalışdığımız Sektörler

Yazan

Plastik ve Ambalaj Sanayii:

Plastik levha silindirleri (ayna ve mat silindirler), çekme silindirleri, tasiyici silindirler, desen slindirler, ektrüder levha kaliplari, muhtelif kalip ve kovanlar ambalaj makineleri merdane ve silindirleri..

 

 

Basım Evleri ve Matbaa Sanayii:

Matbaa ve metal ofset kazanlari, boya merdaneleri, su merdaneleri, muhtelif kaliplar ve merdaneler

 

 

Hidrolik Sanayii:

Hidrolik boru, mil, kovan ve pistonlar, beton sevk borulari, hidrolik pres pistonlari ve kolon milleri..

 

 

Kağıt, Oluklu Mukavva, Karton Sanayii:

Kagit tutucu ve cekici silindirler, oluklu mukavva disli silindirler, tutkal merdaneleri, kumlu yüzey, silindirler, desen silindirler, valsler..

 

 

Denizcilik Sanayii, Tershaneler:

Türbin rotorlari, gemi motor subaplari, gemi segmanlari, kroset pimleri, gemi saftlari, hidrolik piston ve miller..

 

 

Demir, Çelik, Aluminyum ve Dökum Sanayii:

Hadde silindir ve merdaneleri, tel cekme makaralari, folyo silindirleri, ringler, pres piston ve milleri, hidrolik sistem parcalari..

 

 

Dericilik, Teksitik ve Teknik Tekstil Sanayii:

Tiraslama kollektorleri, utuleme silindirleri, pres plakalari, desen silindirleri, kece ve elyaf merdaneleri, laminasyon silindirleri, ayna yuzey - mat yuzey silindirler, iplik makaralari..

 

 

Gıda Sanayii:

Direksiyon milleri, amortisor milleri, hidrolik parcalar, pimler, kaliplar, muhtelif silindir, piston, kovan..

Pazartesi, 30 Aralık 2013 13:57

Kauçuk Merdane Kaplama

Yazan
Pazartesi, 30 Aralık 2013 13:57

Silindir Taşlama

Yazan
Pazartesi, 30 Aralık 2013 13:34

Sert Krom Kaplama

Yazan

 

SERT KROM: 

Yumuşak yüzeylerin korozyona karşı dayanıklılığını artırmak ve yüzey kayganlığı sağlamak için sürtünmeyle çalışan parçalara uygulanan bir işlemdir. Çalışan makina parçaları, çalışma şartlarına göre kısa sürede veya uzun sürede aşınırlar, veya korozyona uğrarlar.

 

SERT KROMUN ÖZELLİKLERİ:

Sert krom kaplama sürtünmeye karşı çok dayanıklıdır. Sertlik 650 ila 1200 wickers arasında istenilen sertlikte krom kaplama imkanı vardır. Korozyona, kimyevi etkilere ve yüksek sıcaklığa (1810 C°) dayanıklıdır.

 

Bakır, prinç alüminyum, çinko, zamak ve benzerleri için sert krom kaplama, en iyi çözüm yoludur. Özellikle uzun çelik parçaların ısıl işlemle sertleştirme esnasında eğilme ve çarpılma gibi şekil değişikliğine uğrama tehlikesi vardır. Bu gibi parçaların yüzeyine sert krom kaplama ile yüzey sertliği verilir. (45-72 HRC)

 

Yüzey sertliği malzemenin alt yapı sertliğine bağlıdır. İndüksiyon veya ısıl işlem görmemiş ham malzemelerinin sert krom ile yüzey sertliği artışı 3-5 rocwell düzeyindedir. Ancak indüksiyon ve ısıl işlem yapılmış malzemelerde sert krom sertliği de artar.

 

Korozyona uğramış parçaların yüzeyindeki kromun sökülüp, sert krom kaplama ile geri kazanılması, kullanım ömrünün uzatılmasının yanısıra maliyet tasarrufu da sert kromun bir başka avantajıdır. Sert krom kaplamanın sürtünme katsayısı diğer emsal sayılabilecek bütün metallerden azdır. Sert krom kaplanan parlatılmış parçaların sürtünme direnci düşük olduğundan aşınma da o derece az olur.

 

 

SERT KROM KAPLAMA ve TAŞLAMA ÖLÇÜLERİMİZ:

 

Maksimum: ø500 x 4000 mm

Krom kaplama kalınlıkları 10 mikrondan istek üzerine 500 mikrona kadar firmamız tarafından gerçekleştirilebilmektedir. Sert krom kaplamanın maksimum sertliği 1200 wickers'tir.

 

 

Pazartesi, 30 Aralık 2013 13:33

Krom Kaplama

Yazan
Pazartesi, 30 Aralık 2013 13:33

Krom

Yazan

 

Metalik bir element olan Krom'un atom numarası 24, atom ağırlığı 51.996'dır.

 

Özellikleri:

Krom çok sert olması ve erime noktasının 1857 °C olması nedeniyle, metallere sertlik sağlanması ve zırhlı araç yapımı için kullanılır. En önemli kullanım alanı Ni ile beraber paslanmaz çeliklerdedir. Oluşturdugu kromoksit tabakası çelik yüzeyini film tabakası gibi kaplar ve kimyasal korozyona karşı dayanıklılık sağlar.

 

Krom doğada +3 yüklüdür, indirgenme reaksiyonuyla +6 değerlik alır. Toz formdaki krom, deri tabaklamada uzun yıllardır kullanılmaktadır. Deriye uzun süre dayanma özelliği kazandırır. Ayrıca 118 elementten 24. sıradadır.

 

Krom kandaki şekerin hücrelere aktarılmasına yardımcı olur. Krom yer fıstığı, yumurta sarısı, peynir, üzüm suyu, maya, istiridyede bulunur. Kemiklere de faydası vardır.

 

Pazartesi, 30 Aralık 2013 12:35

Harita & Kroki

Yazan

Şunu daha büyük bir haritada görüntüle: Komtaş Krom Kaplama San.
Pazartesi, 30 Aralık 2013 12:33 Yazan

Komtaş Krom San. Adres

 

Adres : Organize San. Böl. Galvono San. Sit. F Blok No:14

 

İkitelli / Başakşehir / İSTANBUL

 

E-PostaBu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

Telefon  :+90 212 671 65 76

 

Cep Tel :+90 507 532 76 66 (Davut Korkmaz)

 

Pazartesi, 30 Aralık 2013 12:33

Bize Ulaşın

Yazan

Bize Ulaşın